Konjakové těstoviny Slim Pasta

Konjakové těstoviny Slim Pasta

Stále více se ukazuje, že běžné těstoviny nebo bílá rýže nejsou pro naše zdraví úplně optimální. Problémem je zejména vysoký obsah sacharidů, kombinovaný s minimální přítomností jiných hodnotných výživových látek. Jistou náhradou jsou jejich celozrnné varianty. Ale co když vám nechutnají, nebo je z nějakého důvodu nemůžete jíst? Pak je na čase vsadit na konjakové těstoviny Slim Pasta.

Co je to konjak

Na první pohled by vám výrobky z konjaku nejspíše připomněly želatinu nebo zpracované mořské řasy.

Konjak je rostlinný polysacharid, který se získává ze škrobnaté hlízy rostliny Amorphophallus konjak (Zmijovec indický). Charakterizovat bychom ho mohli jako vlákninu pektinového typu a svým konzumentům skýtá celou řadu výhod:

 • má příznivé účinky na trávení,
 • opravdu vás zasytí,
 • pomůže vyčistit střeva,
 • nemá téměř žádné kalorie,
 • nabízí příznivé působení na náš metabolismus.
 A kde se u nás konjak vzal?  Asi příliš nepřekvapí, že z Asie, kde je běžnou součástí pokrmů, servírovaných v Číně a Jižní Koreji. Místní ho mají ve velké oblibě a neváhají ho zařazovat mezi TOP nejprospěšnějších složek potravy.

Až o 94 % méně kalorií díky konjakovým těstovinám

Konjakové těstoviny jsou vhodné pro osoby se speciálními výživovými potřebami.

Asi nikdo by nechtěl jíst kousky prapodivně vyhlížejícího gelu. Ovšem co když budou vytvarovány do některé důvěrně známé podoby? Tenké i široké nudle, rýže… To už bychom si nejspíš dali říci, že? A přesně takhle nabízí svým zákazníkům konjakové těstoviny Slim Pasta.

Jsou už o 94 % méně kalorické, než ostatní běžně nabízené přílohy v čele s obyčejnou rýží a těstovinami z bílé mouky. Obsahují prakticky jen samou vlákninu, takže jsou perfektní i pro celiaky, diabetiky a vůbec všechny, kteří si z nejrůznějších důvodů musí dávat pozor na své zdraví nebo si hlídají svou hmotnost.

 Ve hře ovšem není jen konjak. V těstovinách Slim Pasta je spojen i s hodnotnou ovesnou vlákninou, a to do jednoho patentovaného složení, známého pod názvem Juroat(TM).  Právě díky tomu se svým vzhledem i chutí od běžných těstovin téměř neliší.

Měli byste vědět:
podle vědeckých studií může už konzumace tří gramů glukomannanu denně pomoci se snížením tělesné hmotnosti.

Konjak je vysoce absorpční vláknina, která do sebe dokáže nasát značné množství vody. Průchod naším tělem se tak zpomaluje, dochází k dlouhodobému nasycení, a navíc dojde i k účinnému vyčištění střev.

Prohlédnout Slim pasta

Slim Pasta recenze – co vám nabídnou

Chutné a přitom rychle hotové – přesně takové by měly konjakové těstoviny Slim Pasta podle ohlasů spokojených zákazníků být. A jak je to s nimi ve skutečnosti? Porovnali jsme je s běžně dostupnými konjakovými těstovinami z obchodů se zdravou výživou.

Sama o sobě nemá tato specifická složka potravy vůbec žádnou chuť. Tu jí dodáte teprve vy svou kulinářskou úpravou. Už trocha pravého rozpuštěného másla a bylinek se stane pravým zázrakem a co teprve smíchání konjakovým těstovin s dobře dochucenou omáčkou.

Náš tip:
omáčky a další složky vašeho pokrmu raději o něco více osolte, samotný konjak totiž opravdu nemá vůbec žádnou chuť.

Těstoviny stačí pouze přelít horkou vodou a lehce propláchnout (není to nutné, ale doporučujeme to kvůli malému množství slizu, který se během skladování konjakových výrobků vytvoří) a poté už použít do běžných pokrmů. V tomto se těstoviny Slim Pasta od těch běžně dostupných nijak neliší.

Pokud se vám zdají příliš tvrdé (může se to stát zejména v případě konjakové rýže), nemusíte se při jejich přípravě omezit jen na přelití horkou vodou či pouhé ohřátí. Můžete je plnohodnotně několik minut povařit a průběžně ochutnávat. Doba varu bývá doporučena mezi 15-20 minutami, ovšem podle našich zkušeností stačí obvykle výrazně kratší doba.

Náš tip:
konjakové těstoviny Slim Pasta lze bez potíží ohřát na pánvi, ale třeba i v mikrovlnné troubě. Prodávají se už předpřipravené, takže žádná zdlouhavá úprava obvykle není třeba.

Těstoviny Slim Pasta – jak chutnají

Samy o sobě téměř nijak.  Ovšem pokud byste vedle sebe postavili 100% konjakové těstoviny a právě Slim Pasta s Juroatem, zjistili byste, že rozdíly jsou značné.  Zatímco v prvním případě budete mezi zuby cítit spíše měkký rosol, Slim Pasta vám dávají pocit skutečného „sousta“. Opravdu máte pocit, že jste si na talíř právě naložili plnohodnotnou přílohu. A pokud svým spolustolovníkům neprozradíte, na čem si pochutnáváte, sami od sebe to nejspíš nepoznají.

Měli byste vědět:
Za výrobky Slim Pasta stojí společnost Eat Water ( jejíž název bychom mohli přeložit doslova jako “Jez vodu”). Jde o světového leadera v oblasti zdravého stravování.

Jediné, co by vám mohlo po otevření sáčku vadit, je poněkud netradiční aroma. Zdráháme se ho označit jako nepříjemné, někomu však tak může připadat. Zbavíte se ho však snadno – těstoviny stačí propláchnout pod studenou nebo teplou vodou.

Prohlédnout Slim pasta

Jak zacházet s konjakovými těstovinami

Protože vás konjak opravdu vydatně zasytí, není nutné si konjakových těstovin Slim Pasta dávat na talíř mnoho. Jejich praktické balení proto vystačí jen na jednu až dvě proce. A je pro to dobrý důvod. Nespotřebované konjakové těstoviny je totiž nutné uchovávat v chladu a spotřebovat do 24 hodin od otevření. Větší balení se tak jednoduše nevyplatí.

Slim Pasta Recepty

A jak si těstoviny Slim Pasta připravit? Variací je mnoho. Zachutnají vám s masem, rybami, zeleninou, nejrůznějšími omáčkami a připravit se dají dokonce i nasladko. Poslouží i jako alternativa nudlí, přidávaných do zeleninových polévek a vývarů a mohou vám posloužit i jako zdroj vlákniny třeba ve zdravém smoothie.

Konjakové těstoviny Slim Pasta

Smoothie s rýží Slim Pasta

Neumíte si konzumaci těstovin ve formě nápoje představit? Pojďme se na chvíli oprostit od slova „těstoviny“ a pochopme, jak univerzální konjakové výrobky jsou. Vyzkoušejte třeba tohle chutné smoothie, doslova nabité vitamíny a minerály z prospěšné zeleniny a semínek.

Ingredience:

 • jedno balení Slim Rice® (jedno balení má 200 gramů)
 • půl hlavičky římského salátu
 • jeden zralý banán
 • dvě polévkové lžíce chia semínek
 • 30 gramů konopných semínek
 • tři listy hlávkové kapusty
 • 330ml jemné kokosové vody
 • jedna hrst borůvek
 • jedna polévková lžíce prášku maca
 • jedna polévková lžíce spiruliny

A co si s tím vším počít? Nejdříve připravte rýži Slim Pasta podle návodu na obalu. Jak už jsme psali výše, stačí propláchnout. Poté ji vhoďte do mixéru a přidejte k ní všechny ostatní ingredience. Rozmixujte a chutnou snídani nebo vydatnou svačinu máte hotovou okamžitě.

Měli byste vědět:
Na webu Slimpasta.cz najdete celou řadu receptů ke všem druhům nabízených konjakových těstovin. Stačí si jen vybrat. U každého jídla najdete jeho reálnou fotografii a podrobný postup. Nemusíte se bát, chybu udělat nemůžete.

Široký výběr těstovin Slim Pasta

Zatím jsme mluvili hlavně o rýži a nudlích, ovšem Slim Pasta má pro vás připravený mnohem bohatší sortiment. Aktuálně je k mání hned pět druhů Slim Pasta těstovin:

 • SLIM PASTA SPAGHETTI
 • SLIM PASTA FETTUCCINE
 • SLIM RICE
 • SLIM NOODLES
 • SLIM RICE PENNE
Ale to není všechno. Aktuální novinkou je třeba Slim Pasta druhá generace – bez nálevu a aroma. Jsou okamžitě připraveny ke konzumaci, stačí je jen vysypat ze sáčku a okamžitě sníst (samozřejmě po náležitém přidání do oblíbeného receptu).

Náš tip:
minout byste neměli ani výhodné nabídky Slim Pasta BIO nebo Slim Pasta maxi pack či Slim sticky rice pro jednoduchou přípravu asijských pokrmů.

Hotová jídla z konjakových těstovin

Ale to stále ještě není vše. Hledáte rychlý a zdravý oběd do práce, kde máte ze všeho kuchyňského vybavení přístupnou nanejvýš mikrovlnku? Pak vás určitě zaujme Slim Pasta – hotové jídlo s omáčkou. Aktuálně je k dostání ve čtyř variantách:

 • Slim Pasta Arrabbiata – Hotové jídlo s italskou omáčkou 250g
 • Slim Noodles Zeleninové Panang Kari – Hotové jídlo s asijskou omáčkou 250g
 • Slim Rice Yellow Lentil – Hotové jídlo s omáčkou na indický způsob 250g
 • Slim Noodles Zeleninové Pad Thai – Hotové jídlo s asijskou omáčkou 250g

Příprava už snad ani jednodušší být nemůže. Stačí vložit Slim Pasta Lunch Box do mikrovlnky po dobu 90 sekund a máte hotovo. Pak už stačí jen otevřít a jíst. Nemusíte se tak už v práci spoléhat na drahé a nezdravé rychlovky, případně se co do jídla odbývat úplně a vše nahánět až po večerech doma.

Prohlédnout Slim pasta

 Na své si přijdou milovníci tradičních i netradičních chutí a nechybí ani jedno pálivé jídlo, kterým své chuťové pohárky polechtáte opravdu dokonale. 
Náš tip:
Mezi další kategorie, které byste v případě Slim Pata určitě neměli přehlédnout, je i Carb X – fitness slim pasta, Slim sauces – dresinky a Chewsy alias přírodní žvýkačky.

Slim Pasta – výhody a nevýhody

A co bychom u těchto nevšedních potravin vyzdvihli? Především:

 • minimální obsah kalorií
 • rychlou přípravu
 • neutrální chuť
 • inovativní složení
 • pestrý výběr hotových jídel
 • dlouhodobé zasycení
 • vysoký obsah zdraví prospěšné vlákniny
 • spojení s ovesnou vlákninou, která dává těstovinám Slim Pasta vzhled i chuť opravdových těstovin
 • vhodnost i pro osoby se specifickými výživovými nároky
A nevýhody? Není jich příliš moc. Snad jen:

 • trochu vyšší cena
 • nákup spíše přes internet
A co říci závěrem? Těstoviny Slim Pasta bychom rádi doporučili všem, kteří se chtějí kdykoliv během dne kvalitně a přitom dosytosti najíst. Dopřát si je mohou celiaci, diabetici, milovníci fitness i ti, kteří dbají o svou postavu. Potěší vás jejich rychlá příprava i rozmanité možnosti použití.