KetoDiet zkušenosti

KetoDiet zkušenosti

KetoDiet vyzkoušela již celá spousta žen. Ty, které dodržovaly podmínky diety, jsou z ní nadšené. Bohužel se také najdou ženy, které dietu porušují – a u těch se pak nedostaví tolik žádaný stav (ketóza), díky kterému se při ketonových dietách hubne. My jsme vyzpovídali jednu z těch „poctivých“ uživatelek KetoDiet produktů, které se zhubnout opravdu podařilo: Annu Š. A i když dnes již není na KetoDiet tolik závislá, jako na začátku diety, dodnes si produkty KetoDiet objednává. Jsou jejím „záchranným kruhem“, jak sama říká.

Je to rozhodně dobrý způsob jak začít.

Proč jste se rozhodla zrovna pro KetoDiet?

Anna Š.: Ze všech diet se mi ketonové diety zdály být tím nejlepším. Miluju maso a miluju zeleninu. A to je základ této diety. Když jsem ale chtěla začít bez komerčních produktů, měla jsem v tom zmatek. Nemůžete totiž jíst zeleninu, která se vám líbí. Některá zelenina jednoduše obsahuje velké množství sacharidů, které ničí ketózu, a tím nedochází ke spalování tuků. A tak jsem to po pár dnech vzdala.

Ale pak jste se ke ketonové dietě vrátila…

Anna Š.: Ano, nedalo mi to. Přece to musí nějak jít. A tak jsem zapátrala na internetu po nízkosacharidových produktech. Našla jsem spoustu firem, které nabízí nízkosacharidové produkty vhodné pro ketonové diety, ale nejvíc mě zaujala právě KetoDiet. Netvrdím, že je to nejlepší na trhu pro všechny, ale pro mě rozhodně ano. Porovnávala jsem jednotlivé nabídky různých společností a KetoDiet mi vyšel jako nejlepší. Proti ostatním nic nemám, nezkoušela jsem je.

KetoDiet zkušenosti

Jak dlouho jste dietu držela?

Anna Š.: Já ji v podstatě držím do dneška. Vrátit se k původnímu stravování by asi nebylo nejšťastnější… Ale produkty od KetoDiet postupně po asi jednom měsíci začala nahrazovat klasickou stravou a pomalu jsem se tak učila, co sníst můžu a co ne. A i když bych dnes již mohla držet ketonovou dietu bez speciálních produktů, neustále si KetoDiet objednávám. Když nemám čas, tak prostě sáhnu po KetoDiet – příprava jídel je rychlá a já tak neporuším dietu.

Asi za týden polevily všechny nepříjemné stavy a brzy na to už jsem začala cítit mnohem více energie, než jsem měla ještě před začátkem diety.

Bylo někdy období, kdy jste přemýšlela o tom, že skončíte?

Anna Š.: Ano, hned na začátku. Začala mi totiž ketonová chřipka. Pořád jsem chtěla spát a bolela mě hlava. Naštěstí KetoDiet mají na svých webových stránkách výživové poradce, které mohu kontaktovat, a ti mě přemluvili, ať to zkusím vydržet. Že se to zlepší.

A zlepšilo?

Anna Š.: Ano, zlepšilo. Asi za týden polevily všechny nepříjemné stavy a brzy na to už jsem začala cítit mnohem více energie, než jsem měla ještě před začátkem diety. Bylo to jako mávnutím kouzelného proutku. Jsem ráda, že jsem to vydržela.

Neměla jste při dietě někdy hlad?

Anna Š.: Pokud jsem dodržovala zásady pravidelného stravování, tak neměla. Někdy se mi ale stalo, hlavně na začátku, že jsem se tak ponořila do práce, až jsem zapomněla dát si svačinu nebo jiné jídlo. Při ketonové dietě je důležité jíst pravidelně každé 3 hodiny, což bylo něco, na co jsem nebyla zvyklá. Ale vyřešila jsem to tak, že jsem si nastavila upozornění do telefonu. Díky tomu jsem přestala zapomínat. Moje tělo si brzo zvyklo na tento nový režim, takže pak už jsem ani telefon používat nemusela. Dnes už je u mě automatické, že v 7:00 snídám, v 10:00 si dám svačinu, ve 13:00 oběd, v 16:00 druhou svačinu a v 19:00 večeřím.

Pět jídel denně – nezdálo se vám to příliš?

Anna Š.: Ne, já už jsem se v minulosti pokoušela o hubnutí a zkoušela jsem i krabičkovou dietu. Tam je také potřeba jíst pět jídel denně.

KetoDiet zkušenosti

Dnes už je u mě automatické, že v 7:00 snídám, v 10:00 si dám svačinu, ve 13:00 oběd, v 16:00 druhou svačinu a v 19:00 večeřím.

Proč jste nezůstala u krabičkové diety?

Anna Š.: Nebavilo mě počítat kalorie, neustále si vážit porce a pořád něco vařit… S KetoDiet mám po ruce na svačinu třeba proteinovou tyčinku a tak nemusím plánovat každé z pěti jídel denně.

Chyběly vám na začátku sacharidy?

Anna Š.: Byla jsem zvyklá, dát si na snídaní čerstvé pečivo. Vždycky, už odmalička. Takže představa, že se toho budu muset vzdát, byla strašná. Na druhou stranu příprava KetoDiet koktejlů, se kterými jsem začínala, byla jednoduchá a já jsem si říkala, že je to rychlejší a můžu si pár minutek přispat. Navíc jsem na stránkách KetoDiet objevila proteinové pečivo, které si v rámci ketonové diety můžete dát, takže si ho někdy kupuji.

A jak to máte se cvičením?

Anna Š.: Já vím, že bych měla cvičit, ale mě to příliš nebaví. Samozřejmě si občas vyjedu na kole, ráda si zaplavu v bazénu, ale tyto činnosti tak možná jednou za měsíc. Naštěstí u ketonové diety cvičit nepotřebujete, takže hubnete, i když necvičíte.

Než jsem začala s ketonovou dietou, tak jsem měla 75 kg. Zhubla jsem na 57 kg, a s touto váhou jsem spokojená.

Naše čtenáře by jistě zajímalo, kdybyste nám uvedla, kolik jste zhubla…

Anna Š.: Teď už se za svou váhu nestydím, takže vám to ráda řeknu. Než jsem začala s ketonovou dietou, tak jsem měla 75 kg. Tyto kilogramy jsem nasbírala hlavně po porodu. Zhubla jsem na 57 kg, a s touto váhou jsem spokojená. Moje výška je 165 cm.

Můžete nám prosím popsat, jak jste procházela jednotlivými fázemi hubnutí s KetoDiet?

Anna Š.: Jak už jsem uvedla, musíte jíst pět jídel denně. To se nemění při žádné z fází diety. Prostě vždycky musíte sníst pět jídel. V jednotlivých fázích se ale liší počet jídel, které tvoří KetoDiet produkty. První fáze je založená na tom, že všech pět jídel je tvořeno KetoDiet produkty. Je to výhodné v tom, že nemusíte vůbec přemýšlet nad tím, co budete vařit – jednoduše sáhnete pro některý z produktů a ten si dáte. Ve druhé fázi už si jedno jídlo musíte naplánovat sami. Mělo by obsahovat protein, takže já jsem si většinou připravovala nějaký steak nebo tak. No a ve třetí fázi už si tři jídla musíte připravovat sami. Já jsem si chystala – a dodnes chystám – snídani, oběd a večeři, svačiny jím od KetoDiet.

KetoDiet produkty můžete užívat jen tak dlouho, než se naučíte připravovat si nízkosacharidová jídla sami.

Porušujete dietu nebo ji i nadále držíte?

Anna Š.: Už jsem se naučila, které potraviny jíst můžu a které ne. Do restaurací nechodím, takže se mi daří neporušovat. Vždycky u sebe mám něco od KetoDiet, takže když potřebuju záchranný kruh v podobě jídla, dám si něco, co mám v kabelce.

Kde berete inspiraci pro své recepty?

Anna Š.: Na začátku jsem se hodně držela receptů uvedených na stránkách KetoDiet. Potom, když už jsem zjistila, které potraviny můžu kombinovat, jsem začala hledat na různých webových stránkách. České stránky jsou v tomto ohledu docela omezené, ale je možné najít spousta nízkosacharidových receptů také na zahraničních webech.

Doporučila byste KetoDiet svým kamarádkám?

Anna Š.: Určitě! A také ji doporučuji! Když se mě někdo zeptá, jak jsem to udělala, vždycky je odkážu na KetoDiet. Je to rozhodně dobrý způsob jak začít.

Co byste vzkázala těm, kteří tvrdí, že je to drahá dieta?

Anna Š.: Náklady na tuto dietu byly pro mě také tím, co mě odrazovalo. Na druhou stranu, KetoDiet produkty můžete užívat jen tak dlouho, než se naučíte připravovat si nízkosacharidová jídla sami. Takže na začátku to může být trochu dražší, ale je nutné uvědomit si, že zase ušetříte na jídle, které byste si jinak museli koupit. A pak už to tak strašná částka není…