KetoFit: jak se mi konečně podařilo zhubnout

KetoFit: jak se mi konečně podařilo zhubnout

Ketofit moje zkušenost. Ketodiety jsou dnes populárním způsobem, jak se zbavit nadbytečných kil a žít zdravě. Prostřednictvím ketogenní diety dochází ke zdravému způsobu hubnutí, které je navíc udržitelné – budete-li o dietě přemýšlet jako o novém životním stylu, než o dietě. Ale to bohužel platí o všech dietách – hubnete a zůstáváte hubení jen tehdy, když dodržujete zásady diety. Zdravé stravování samo o sobě může vést ke štíhlejší potravě, musíte ale neustále přemýšlet nad tím, co jíst můžete, a počítat kalorie. A to je pro spoustu lidí nepohodlné.

 

Moje zkušenosti s dietami

 I pro mě bylo velice těžké, zaznamenávat si každý kousek potraviny, který jsem zkonzumovala a počítat, kolik si ještě můžu dovolit…  K tomu se snažíte, aby vaše strava obsahovala dostatečné množství vitamínů a minerálů, takže takový způsob stravování je opravdu náročný. Ano, existují sice jídelníčky, které vám budou nabízeny v rámci každé diety – s nimi jsem ale měla ten problém, že mi hodně věcí zůstávalo v lednici. Tak například tvaroh koupíte jen 250 g, přičemž ho na jedno jídlo spotřebujete třeba jen 100 g. Ve zbylé dny se tvaroh v jídelníčku nevyskytuje, takže je odsouzen ke zkažení.

KetoFit: jak se mi konečně podařilo zhubnout

Co je keto dieta?

Keto dieta, neboli ketogenní dieta, nízkosacharidová dieta či low carb diet, je speciální způsob stravování, u kterého dochází k vyřazení sacharidů z potravin.

To znamená, že se zaměřujete na příjem bílkovin ve formě libového masa, vajec apod. K tomu si samozřejmě nemůžete dát hranolky, brambory, těstoviny ani rýži, protože tyto potraviny jsou nabité sacharidy a celou dietu by mohly zkazit. Místo toho si musíte dát zeleninu – a to jen některou, protože sladší druhy zeleniny obsahují také příliš mnoho sacharidů. Keto diety dovolují konzumaci zeleniny, která má bílou a zelenou barvu, s výjimkou hrášku.

Co je ketóza?

 Ketóza je stav, ke kterému dochází tehdy, když vaše tělo přestane přijímat sacharidy..  Je to stav žádoucí, u něhož dochází ke spalování tuků jako zdroje energie. Vaše tělo primárně jako zdroj energie využívá sacharidy, které přijmete v potravě. Ty, které nespotřebuje, uloží jako tuky. Pokud tělo žádné sacharidy nedostane, stále má za úkol vytvořit energii. A jako zdroj použije právě ty tuky, jenž předtím uložilo. A tím dochází k hubnutí. Aby ketóza nebyla porušena, je třeba nepřijímat sacharidy (respektive přijímat jej jejich omezené množství).

Konečně jednoduchá dieta?

Protože pravidel při držení keto diety bylo jen tak málo, rozhodla jsem se, že to zkusím. Bohužel i tady jsem narazila na problém – nebyla jsem si jistá, které potraviny mohu jíst, a které ne. A v tomto okamžiku jsem se obrátila na KetoFit. Veškeré potraviny, které si zde koupíte, jsou určeny pro ketogenní dietu, takže jsem nemusela mít strach, že ke ketóze nedojde. Navíc všechny potraviny jsou nutričně vyvážené a obsahují přesně tolik minerálů a vitamínů, kolik moje tělo potřebuje. KetoFit mi značně ušetřil začátek nového způsobu stravování

Dieta pro ženy

KetoFit jsem znala už z televizní reklamy, obávala jsem se ale, jestli nejde o nějaký trik. Tak jsem trochu zapátrala. Vyhledala jsem si, že KetoFit je vyroben na míru ženám, a měl velice dobré hodnocení na Heuréce.cz i Zboží.cz. Dočetla jsem se také, že tato dieta byla vytvořena odborníky pro lidi, kterým se jiným způsobem zhubnout nepodařilo – tedy přesně pro mě! Po přečtení uživatelských recenzí jsem se rozhodla, že to zkusím. A objednala jsem si dvoutýdenní balíček KetoFit.

Příprava jídel

Poté, co jsem obdržela svůj balíček KetoFit stravy, pustila jsem se do diety. Jídlo jsem si vybalila a nemusela jsem přemýšlet nad tím, jestli mám doma všechny suroviny na jeho přípravu. Do KetoFit potravin není potřeba přidávat příliš mnoho (maximálně vodu či mléko) a příprava všech jídel mi zabrala maximálně pět minut (včetně výběru). Před každým jídlem jsem si mohla vybrat to, na co mám chuť, a ne to, na co mám zrovna suroviny v lednici.

Můj tip:
Nemusím přemýšlet předem, co budu zítra jíst – a to je na KetoFit to skvělé.

Balíčky KetoFit

 Po prvním týdnu jsem se rozhodla, že si objednám KetoFit znovu…  Protože mi jídlo chutnalo, rozhodla jsem se koupit balíček rovnou na 4 týdny viz foto ketofit balíček . Cena za takový balíček je zvýhodněná, přitom balíčků je celá řada – můžete si pořídit týdenní balíček, desetidenní balíček, dvoutýdenní či třítýdenní balíček, nebo jako já, čtyřtýdenní balíček. Produkty v rámci balíčků jsou navrženy tak, aby vám zajistily stravování na vámi zvolenou dobu, a aby vás jejich konzumace neomrzela. Každý balíček určuje, pro jakou fázi diety (viz níže) je vhodný.

Ketofit balíček

 

Zkušební balíček pro začátečníky

Pokud byste si nebyli jistí, zda vám tyto potraviny budou chutnat (přece jen se jedná většinou o potraviny v prášku), můžete zkusit zkušební balíček pro začátečníky.

KetoFit tak připravil balíček, v rámci kterého můžete ochutnat, zda vám jídla budou chutnat. Navíc zjistíte základní princip přípravy jídel. Nevím, jak vy, ale mě příliš nebaví doma vařit, takže jsem ocenila rychlost a jednoduchost přípravy.

Můžete si vybírat, na co máte chuť

Samozřejmě si můžete vybírat taktéž jednotlivé produkty zvlášť. Balíčky nabízejí zvýhodněnou cenu a ušetří vám čas, ale občas se vyplatí na e-shopu KetoFit trochu zapátrat. Objevíte tak potraviny, které jste v rámci balíčků mohli dosud vynechávat. KetoFit nabízí kolem 50 druhů jídel, takže je z čeho vybírat, a dieta se vám rozhodně neomrzí. Na jaké potraviny se můžete těšit?

Ketofit cena

Proteinové koktejly ketofit

Proteinové koktejly si můžete dát kdykoli v průběhu dne. To skvělé je na nich to, že mají takovou spoustu příchutí! Já jsem příznivce ovocných příchutí, těch nabízí KetoFit koktejly úplně nejvíc, takže jsem nadmíru spokojená. Celkem je na 16 příchutí, od těch klasických (jako je banán či jahoda) až po ty méně obvyklé (espresso, cookie). Jedna porce koktejlu mě spolehlivě zasytila klidně i na tři hodiny a co víc: neměla jsem ani chuť dát si něco jiného!

Proteinové omelety

 KetoFit omelety jednoduše miluji! Dávám si je na snídani či večeři a vybírat si mohu ze čtyř příchutí…  Připravují se velice snadno – stačí smíchat KetoFit prášek na přípravu omelety s polotučným mlékem a osmažit na pánvi na slunečnicovém oleji.

Proteinové polévky ketofit

Já jsem polévkový typ. I dříve mi stačila pořádná polévka namísto oběda. Ale nebavilo mě je vařit. S KetoFit mám na výběr hned z několika možností. Mezi moje nejoblíbenější patří rajská polévka, kterou si kupuju jako souhrn deseti porcí.

 

Můj tip:
Vzhledem k tomu, že KetoFit dodává porci v dóze, můžu mít i dobrý pocit, že šetřím přírodu, když těchto deset porcí není zabaleno v sáčcích zvlášť.

Proteinové tyčinky ketofit

Někdy prostě nemám čas si ani zalít koktejl vodou. V náročných situacích, kdy je potřeba posvačit na cestě, mám v kabelce vždycky ukrytou nějakou proteinovou tyčinku od KetoFit. Jejich výhodou je to, že jsou velice dobré, takže zaženou i chuť na sladké – přitom ale obsahují hlavně bílkoviny a skoro žádné sacharidy.

Proteinové kaše

Kaše moc nemusím… Na druhou stranu čas od času si jednu od KetoFit dám. Pro ozvláštnění jídelníčku. Na výběr je totiž spousta příchutí.

Proteinové pečivo ketofit

To, čeho jsem se u keto diety bála, bylo to, že si už nikdy nedopřeju pečivo. Já jsem vždycky ráda snídala pečivo, a tak pro mě bylo docela rána, když jsem se dozvěděla, že pečivo obsahuje velké množství sacharidů a je tak při keto dietě zakázané. KetoFit ale vyvinula vlastní pečivo, které můžete konzumovat, i když držíte některou z nízkosacharidových diet! Croissanty, krekry, chléb nebo tyčinky!Ketofit pečivo croissant

 

Proteinové těstoviny

Také těstovin jsem se nemusela díky KetoFit vzdát!

Proteinové smoothie

Miluji smoothie od KetoFit! Jejich příprava je velice jednoduchá, takže nemusím ráno vstávat dřív, když si chci připravit smoothie do auta.

Proteinové dezerty

 Cože? Dieta a má zahrnuté dezerty? S KetoFit je všechno možné!  Když mám chuť na sladké, připravím si kakao nebo panna cottu, která je navíc dostupná v několika různých příchutích. Dostupné jsou také palačinky, které si dávám vždycky na konci týdne za odměnu, že jsem neporušila dietu. Dostupný je i pudink, který jsem zatím neochutnala, věřím ale, že v nejbližší době si jej objednám.

Fáze diety ketofit

Abyste prostřednictvím keto diety zhubli, je nutné ji držet delší dobu. Nepostačí si koupit dvoutýdenní balíček KetoFit a počítat s tím, že zhubnete (i když pravděpodobně něco málo zhubnete, protože budete přijímat menší množství potravin, než jak jste zvyklí). Je to dlouhodobý proces, který navíc dělíme do dvou fází. První fáze je přísnější, následující fáze už je méně přísná – ale také při ní méně hubnete. Pojďme si je probrat jednu po druhé.

První fáze: hubnoucí

 V této fázi dochází k hubnutí.  Musíte vypít 3 litry vody denně a jíst pět porcí KetoFit jídel. Nebojte se, hlad mít nebudete, protože jíte každé tři hodiny. Já jsem hlad také nepociťovala, ale vím, že někteří lidé (zejména ti, kteří jsou obéznější) hlad mít mohou. V takovém případě můžete přidat ještě 500 g zeleniny (povolené zeleniny, jedná se většinou o zeleninu, která má zelenou a bílou barvu s výjimkou hrášku).

 • Moje váha byla pod 70 kg už na začátku, takže jsem si mohla dovolit konzumovat pouze 4 KetoFit jídla denně a k tomu si dát jednu porci jídla dopoledne (mozzarella, šunka, tvarůžky).
 • Lidé, kteří váží nad 100 kg by mohli být hladoví, a proto mohou zařadit šest KetoFit jídel denně.

Druhá fáze: stabilizační

V této fázi už se začnete učit, jak se stravovat, a to i bez přispění KetoFit jídel.

Opět jíte 5 jídel denně s odstupem tří hodin, dvě jídla si ale musíte připravit sami. Chce to už trochu plánování, ale pořád vám zůstávají 3 KetoFit jídla, která můžete konzumovat bez nutnosti plánování, takže si pomalu zvykáte na to, jak si udržet svou váhu i bez přípravku KetoFit. Důležité je i nadále dodržovat pitný režim – vypijte alespoň 3 litry tekutin denně (půl litru po každém jídle).

Ketofit cena

Můj tip:
Povolená jídla obdržíte v rámci KetoFit plánu na hubnutí.

Výhody hubnutí s KetoFit

 • Nemusíte přemýšlet dopředu o tom, co budete zítra vařit.
 • Jedná se o českou značku.
 • Jídla jsou navržena pro ženy.
 • Všechna jídla (s výjimkou chuťovek) vám plnohodnotně zajistí klasická jídla.
 • Na výběr je více než 50 druhů jídel, takže KetoFit dieta se nepřejí.
 • K hubnutí není nutný pohyb.
 • KetoFit jídla zajistí dostatek minerálů, vitamínů a dalších živin.
 • Rychlá a jednoduchá příprava pokrmů.

Nevýhody hubnutí s KetoFit

 • Cena KetoFit balíčků – někomu se může zdát cena příliš vysoká.
 • Zhubnout se dá i při konzumaci „běžných“ potravin.
 • Někteří lékaři se obávají rychlého přechodu ze sacharidové stravy na stravu úplně bez sacharidů. Pro organismus to může být šok.