Protein pro ženy

Protein pro ženy

Proteiny jsou stejně jako cukry nebo tuky důležitou součástí naší stravy podílejí se na správném růstu a fungování svalů, ale také na zdravé imunitě a psychické pohodě. Protein pro ženy je navíc uzpůsoben tak, aby byly pro organismus co nejstravitelnější a maximálně využitelné po všech stránkách.

Naše svalová vlákna se v průběhu dne neustále přirozeně oslabují a poté v regeneračním procesu opět obnovují. Je to přirozený a katabolický a anabolický děj. Opravdu dobrá oprava svalových vláken a zlepšení jejich celkového výkonu se však zcela jistě neobejde bez dostatečného přísunu kvalitních proteinů.

Protein hubnutí pro ženy

Protein pro ženy však ale může účinně napomáhat i hubnutí. Proto jsou v dnešní době tak oblíbené tzv. nízkosacharidové jídelníčky. Ty v organismu přirozeným způsobem snižují hladinu cukru v krvi, která je zodpovědná za nezvladatelnou chuť na sladké.

Proteinovou dietu doslova vymyslel americký profesor G.L. Blackburn. Jeho koncept prospíval všem pacientům trpícím nadváhou nebo dokonce nebezpečnou obezitou. A pozitivní výsledky se opravdu dostavily nad očekávání brzy.

Přebytek proteinů v organismu totiž vyvolává přirozenou reakci zvanou ketóza. Právě díky ní lze snadno a bez námahy spalovat uložené tuky kdekoliv na těle, aniž by byla jakýmkoli způsobem ohrožena svalová hmota, jež při klasických redukčních dietách obvykle bere za své jako první.

Protein pro ženy

Protein pro ženy KetoFit – dobrý průvodce na cestě ke štíhlé linii

Proteiny nás dokáží zasytit na velmi dlouhý čas (což je bezpochyby pozitivní) a zároveň dodávají našemu svalovému i výživovému systému všechny nezbytné živiny. A právě na tomto základě staví také proteinová či jinými slovy ketonová dieta KetoFit.

Náš tip:
Vsadíte-li na dobře sestavený proteinový jídelníček, můžete se těšit na zdravé a redukční stravování bez pocitu hladu během celého dne. Protein pro ženy od KetoFit pak přímo nahrazuje jedno běžné jídlo.
  • Váš den tak může začít například proteinovým koktejlem s libovolnou příchutí.
  • Za ním následuje lehký oběd.
  • Jako svačina vám poslouží chutná proteinová tyčinka.
  • Večer dáte všemu korunu dalším proteinovým koktejlem, případně si podle chuti dopřeje výživnou polévku, složenou výhradně z těch nejkvalitnějších bílkovin.
Stačí dva dny takového stravování (výjimečně tři), abyste svůj organismus dovedli až do ketózy. Právě v této chvíli se začínají pálit tuky, a to zcela samovolně. Jinými slovy, v případě, že vašemu tělu chybí dostupná jednoduchá energie ve formě cukrů, dokáže si ji prostřednictvím ketózy snadno opatřit někde jinde, a to právě v tucích.

Proteinové nápoje ve všech podobách

Právě proteinové nápoje jsou nejznámějším symbolem ketonové diety KetoFit. Dnes si již můžete vybírat z mnoha různých druhů a typů. Mezi příchutěmi nechybí ani kokos, káva, višeň, čokoláda, karamel nebo třeba ananas. Protein pro ženy v podobě horké novinky Matcha tea proteinový nápoj staví na známých detoxikačních účincích 100% BIO zeleného čaje původem z Japonska, který spolu s kombinací kvalitních bílkovin odporoučí rychle přebytečná kila někam do zapomnění. Neobsahuje lepek a chlubit se může i pozitivním vlivem na snížení hladiny cukru v krvi i obsahu cholesterolu. Díky svému atraktivnímu vzhledu se také skvěle uplatní v kuchyni. Lžička tmavě zeleného proteinu dodá mnoha kulinářských specialitám ten správný exotický nádech.

Náš tip:
Cítíte, že váš jídelníček má do vyváženého zdravého stravování daleko, ale přesto nechcete házet flintu do žita? Pak se vám možná více zalíbí proteinový nápoj ELEMENT obohacený mnoha vitamíny, minerály a dalšími nezbytnými prvky (např. omega 3 mastnými kyselinami). Zkvalitní váš život a zároveň pomůže postrčit ručičku na váze o něco níž. Vysoká koncentrace kvalitních proteinů v nápoji ELEMENT pomáhá potlačit chuť k jídlu, déle dokáže udržet pocit sytosti a ve zdařilé kombinaci s pravidelným tréninkovým nasazením umí celkově zrychlit váš organismus a umožní vám spalovat nežádoucí tuky ještě o něco rychleji a efektivněji.

Jak správně vybrat protein po cvičení

Protein pro ženy

Protein pro ženy ale nenajde svoje uplatnění pouze v oblasti redukce nechtěných a přebytečných kil. Jeho úkolem je také přirozená podpora růstu a odolnosti svalů.

Náš tip:
Náš tip: Pomoc s regenerací se vám bude hodit třeba po náročném cvičení.

Zcela jistě není pravda, že ženy, které si oblíbily koncentrovaný protein, nabírají vyrýsovanou muskulaturu rychleji a brzy svým vzhledem připomínají svaly legendárního filmového Ramba! Ve skutečnosti jde jen o nepravdivou urban legend. K vysoké rychlosti nárůstu svalů je totiž vždy zapotřebí vysoká hladina mužského hormonu testosteronu, a tu ženy v žádném případě přirozeně nemají.

Měli byste vědět: Dostatečné množství proteinů však dokáže významným způsobem přispět k rychlejšímu získání těch správných kontur postavy a k vyrýsování kýžených křivek. Základ tkví právě v optimálním způsobu budování svalů a šlach.

Co by měl mít kvalitní protein pro ženy určený do posilovny?

Aminokyseliny se pojí s přímým zotavováním svalů. Jsou zodpovědné za rychlou a opravdu účinnou regeneraci. To vám umožní kvalitnější a déletrvající sportovní výkony.

Ještě před nákupem svého vyvoleného proteinu se rozmyslete, jakému účelu bude poté sloužit. Jestliže je vaším primárním a kýženým cílem zpevnění a vyrýsování těla, sáhněte po proteinu s vysokým obsahem aminokyselin. Kvalitní proteiny také pomáhají opravit vaše svaly a do jisté míry zmírňují bolesti, které zápřah v posilovně často provázejí.

A dbejte rovněž i na další složky kvalitního proteinu pro ženy, zejména jde o často opomínaný vápník nebo železo, kterých mají ženy obvykle nedostatek. První jmenovaný prvek je nezbytný pro zejména správné fungování oběhového systému, vápník je zase tou nejlepší prevencí osteoporózy a dalších nebezpečných onemocnění ženského pohybového aparátu. Kvalitní proteiny pro ženy po cvičení se proto bez těchto složek jednoduše neobejdou.

Zajímá vás, pro koho se proteiny po cvičení nejlépe hodí?

Takovou otázku slyší zkušení trenéři ve fitness centrech opravdu často. Stručně a jasně řečeno – jejich konzumací by se měla zabývat každá žena, jež opravdu pravidelně cvičí a zároveň si hodlá zvýšit výkon a zvýšit rychlost dosažených výsledků.

Náš tip:
Náš tip: Nejlépe vám poslouží konzumace optimální dávky bílkovin každý den. Ve cvičební dny dbejte na to, abyste je zkonzumovala co nejdříve po tréninku, kdy nejlépe přispívají ke stavbě a regeneraci svalů.

Mezi skupinu proteinů pro ženy určených právě do posiloven nebo pro podpoření jiných fyzických aktivit patří i Impact Whey Protein od MyProtein. Tento protein se vyrábí pouze z koncentrátu syrovátkových bílkovin velmi vysoké kvality a pyšní se nejvyšší biologickou hodnotou (BV) ze všech známých druhů bílkovin. Nechybí mu ani nezbytné non-esenciální aminokyseliny, vysoký obsah vápníku a naopak velmi nízká koncentrace cukru.

Info: Impact Whey Protein od MyProtein připravíte jednoduše v šejkru a to jako plnohodnotnou náhradu každodenního jídla. Poslouží i k dodání energii po vysilující návštěvě posilovny.

Jak správně vybrat protein pro ženy podle podle příchuti a ceny

Na našem trhu je k dostání celá řada zajímavých druhů a typů proteinů. Nejčastěji se můžeme v regálech obchodů setkat s jemným a chutným proteinovým práškem, který lze pouhým přidáním mléka či vody změnit v chutný redukční nebo silně regenerační nápoj.

Náš tip:
Náš tip: Proteinový prášek vám poslouží i pro použití do teplé i studené kuchyně s jeho pomocí vykouzlíte i z obyčejných jídel doslova výživovou bombu!

A orientovat se velmi můžete i podle nabízené ceny. Ta podezřele nízká by pro vás měla být opravdovým varováním. Je znamením, že daný produkt ani zdaleka nemůže dodržet to, co vám slibuje. Nejjednodušší prověrkou je to, když si celé balení přepočítáte na jednotlivé dávky. Cena za u kvalitního produktu (bez akčních nabídek) neklesá pod 20 Kč. To je opravdu málo, když vezmete do úvahy, že jde skutečně o plnohodnotnou náhradu každodenního jídla. Vždy vám však doporučujeme kupovat větší balení nebo vsadit na kouzlo výhodných slevových akcí, které z obtížného vašeho hubnutí nebo nelehkého tvarování postavy udělají až podivuhodně levnou a zábavnou záležitost. Musíte k tomu udělat jen málo – vybrat protein pro ženy, který vám bude skutečně chutnat. To ostatní se pak už poddá úplně samo!

Náš tip:
Náš tip: nemáte s použitím proteinů příliš zkušeností? Nevadí. Usnadněte si celý proces nákupem své oblíbené příchuti. Snáze tak odoláte chuti na sladké. Výběr příchutí je opravdu bohatý, tak proč neposnídat cookies, capuccino nebo třeba jahodový milk shake?