Jaká je příčina obezity?

Odpovězme si nejdříve na tuto otázku: Jaká je příčina obezity?

Odpověď je jednoduchá:

V 9 z 10 případů je osoba obézní proto, protože dlouhodobě (4 měsíce, rok, 2 roky) přijímá více kalorií, než spotřebuje. Tělo se tedy tomuto množství přizpůsobí a dlouhodobě ukládá přebytky kalorií ve formě tuku na různých místech po těle.

Jaké by tedy bylo logické, smysluplné řešení?

Drasticky odtrhnout příjem kalorií na 14 dní a myslet si, že to bude fungovat?

Začít nepřiměřeně sportovat a brát pilulky na zrychlení metabolismu (=na hubnutí) s tím, že to stejně organismus nemůže vydržet dlouhodobě?

Koupit si elektrický přístroj a očekávat, že nějaké elektrické impulsy se postarají o mou štíhlou linii?

Ano, toto je postup většiny lidí.

Většina lidí se dá na super-rychlou dietu i s vědomím, že to ‘‘stejně spíš fungovat nebude‘‘, místo toho aby šli dlouhodobě na jistotu.

Řekl jsem na jistotu?

Ano. Existuje totiž relativně jednoduchý postup – plán, který Vás přivede z dlouhodobého hlediska k Vaší vysněné postavě téměř s jistotou.

I když se to může zdát jako paradox, ve skutečnosti je to celkem logické, že i když existuje jistá cesta, většina lidí bude raději zkoušet pořád dokola nějaká rychlá, okamžitá řešení.

Abych Vám mohl vysvětlit důvod, proč se ještě nikdo neobtěžoval Vám o dlouhodobém plánu říci, budu Vám muset trochu vysvětlit princip reklamy.

Víte, proč v květnu 2007 běžely reklamy v rádiu na spoustu léků na hubnutí?

Aby lidem s nadváhou dotyčná firma vyřešila jejich problém?

Než odpovíte, přečtěte si pozorně tato 3 fakta:

1) Když berete zázračné tabletky na hubnutí, čili látky zrychlující metabolismus, hubnete. Když je přestanete brát, má Váš organismus silnou tendenci znovu rychle váhu nabrat (to Vám potvrdí každý dietolog).

2) Z toho vyplývá, že abyste si po zhubnutí váhu udrželi, museli byste tyto tabletky brát dlouhodobě.

3) Je zdravotně velmi nebezpečné (někteří doktoři tvrdí, že smrtelně nebezpečné) takové látky brát dlouhodobě.

Logicky se teď možná ptáte: Jaký je tedy účel těchto přípravků?

Logické je, že jejich účel NENÍ pomoci člověku k trvale nízké hmotnosti.

Ale pro firmy, které prodávají své výrobky na hubnutí přes lékárny, tento fakt není žádný problém. V průběhu dalších dnů Vás velmi rychle přesvědčím, že i když produkt nefunguje, dá se na něm dobře vydělat.

Obchodníci moc dobře vědí, že když si zaplatí před začátkem léta přitažlivou reklamu v televizi / v rádiu, určitá část lidí půjde a koupí si jejich produkt, nezávisle na tom, jestli produkt funguje nebo ne.

Proč by pak měli chtít, abyste skutečně trvale zhubli? Ještě by ztratili do budoucna potenciálního zákazníka.

A to je také důvod, proč tyto firmy nechtějí, abyste se dozvěděly informace, které Vám předám – budou totiž znamenat konečné řešení.

=> Zároveň je to důvod, proč Vám ještě nikdo neřekl o konceptu, který Vám ukáži během následujících dnů. Nikomu by se totiž nevyplatilo na něj dělat masovou reklamu.

Pojďme na chvíli od přípravků na hubnutí:

Další alternativa je dát se na tzv. trvalé sledování a konzultace. V takovýchto kurzech dostanete dlouhodobý dohled a kontrolu toho, co jíte, kolik kalorií spotřebujete atd.

Pokud narazíte na dobré lidi s osvědčeným, rozumným programem, může to být dobré řešení.

Nicméně problém je už najít dobré lidi. Těžko tzv. ‘‘poradce‘‘ posoudíte dříve, než u nich kurz skutečně absolvujete.

Další 2 velké problémy vidím zde:

-Čas. Většina lidí nemá čas dojíždět pravidelně na 2hodinové nebo i delší konzultace a tréninky.

-Peníze. Taková konzultace může přijít na 500-1000Kč a stejně tak hodina tréninku. A to nemluvím o mimořádně drahých přípravcích a speciálních jídlech. Když si spočítáte měsíční výdaje, možná zjistíte, že takto drahé hubnutí si prostě nemůžete dovolit.

Že už chcete znát ten dlouhodobý, téměř jistý plán na hubnutí, díky kterému mám dnes takovou postavu, jakou jsem vždycky chtěl mít?

Nebojte se, nic před Vámi nebudu skrývat.

Nejdříve ale chci, abyste se dozvěděli některé důležité ”zákulisní” informace o hubnutí.

Je možné, že až je budete číst, všechno Vám najednou začne docházet a Vy poznáte koncept téměř jistého plánu dříve, než Vám ho popíšu sám.

I když sám metody nedoporučuji, je mi jasné, že většina lidí je někdy zkusí. V případě, že na nějaké takové právě jste, tak si určitě přečtěte zítřejší lekci. Vypracoval jsem totiž co možná nejobjektivnější srovnání různých druhů diet. Dozvíte se, která z nich by mohla nejlépe fungovat vzhledem k Vašemu věku, postavě, pohlaví a množství fyzické aktivity.

 

Podobné příspěvky